fbpx

Etykiety ekologiczne również w Sticko

Zauważyliśmy, że coraz częściej przedsiębiorstwa chcą być Eko i na wielu etapach produkcji starają się eliminować elementy szkodliwe dla naszego środowiska. Co za tym idzie, nasi klienci często zadają pytania, czy drukujemy na materiałach przyjaznych dla środowiska. Eko produkty mogą zbudować pozytywny wizerunek firmy i skłonić potencjalnego klienta do zakupu Twojego produktu. Konsumenci również doceniają i częściej wybierają produkty ekologiczne, zwracają uwagę na etykiety, które są przyjazne dla środowiska, a także wyróżniają się spośród konkurencji.

Wpływ etykiety na środowisko

Zapewnię, mało osób zdaje sobie sprawę, że także etykieta wpływa znacząco na środowisko.
Naklejka na oferowanym produkcie jest elementem składowym i znacząco wpływa na proces recyklingu. Zastosowanie Eko etykiet pozwala łatwiej przetworzyć opakowania plastikowe, szklane i metalowe do ponownego zastosowania oraz podlega szybszemu rozkładowi.

Przyjazne dla środowiska

Warto wyróżnić papier, który jest bezpieczny dla środowiska, pozyskany w 100% z recyklingu, z klejem na bazie wody. Papiery pochodzą głównie z odzysku oraz są biodegradowalne. Wykorzystanie papieru z recyklingu z mniejszą gramaturą ma wpływ na ograniczenia zużycia energii, ropy i gazu oraz emisji CO 2 do atmosfery. Wszystkie te czynniki wyżej wymienione ograniczają degradację środowiska, na którym nam zależy.

Rodzaje papierów EKO

Posiadamy papiery białe półmatowe z recyklingu, brązowe typu Eko Kraft oraz papiery o lekkim zabarwieniu czy też prążkowane. Ponad 10 rodzajów ekologicznych papierów samoprzylepnych na pewno spełnią oczekiwania niejednego klienta. Dzięki technologii druku cyfrowego również rolowego można u nas drukować mniejsze nakłady bez dodatkowych kosztów, a co za tym idzie, mamy możliwość zamówienia na próby bez ponoszenia dodatkowych kosztów matryc, przygotowalni itp. Papiery samoprzylepne są dostępne na roli oraz arkuszach do wyboru w zależności od potrzeb klienta. W razie wątpliwości nasz doświadczony zespół zawsze znajdzie optymalne rozwiązanie.

Dla kogo etykiety ekologiczne ?

Mają zastosowanie przeróżnych branżach i na pewno jest dobrze wziąć pod uwagę takie rozwiązania. Jeżeli sprzedajemy produkty naturalne np. żywność, kosmetyki, napoje, soki, piwa, wina, herbaty, kawy oraz produkty ręcznie robione, możemy je wykorzystywać na przeróżne opakowania, butelki oraz inne materiały marketingowe. Produkt dzięki etykiecie ekologicznej stanie się bardziej atrakcyjny dla konsumenta, a dodatkowo wpływa pozytywnie na otaczającą nas przyrodę.

Wspólnie możemy mieć wpływ na środowisko!

Produkty ekologiczne, są przyszłością naszej planety dlatego, jest to ważny kierunek, w którym powinniśmy podążać. Każda zmiana jest ważna, a etykiety Eko to mały, ale znaczący krok w przyszłość. Produkty ekologiczne pomogą zbudować także pozytywny wizerunek Twojej firmy. Dodatkowo możesz uświadomić swoich klientów, że każda zmiana w stronę ekologii chroni nas i środowisko, na którym nam zależy.

Nie czekaj i zrób ten pierwszy krok razem z nami.

Przygotowaliśmy wzorniki z papierami ekologicznymi, które są darmowe i można zamówić mailowo. Rozpoczęliśmy już próbne wydruki na naszych nowych ekologicznych papierach i stworzyliśmy gotowe produkty na naszej stronie www.sklep.sticko.pl

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Krystian Postój
Specjalista ds. e-commerce

tel.: +48 730 029 284
mail: sklep@sticko.pl