fbpx

Etykiety termiczne czy termotransferowe?

Druk termiczny – to rodzaj druku, przy wykorzystaniu drukarki termicznej oraz specjalistycznego papieru, powleczonego termoaktywną substancją. Za sprawą głowicy drukującej wytworzone ciepło, powoduje utlenienie papieru, pozostawiając tym samym ciemniejsze ślady. Druk termiczny może być wykonany jedynie na specjalistycznym papierze i jedynie w kolorystyce monochromatycznej. Wykorzystywany jest najczęściej przy druku towarów szybko rotujących z racji niskich kosztów eksploatacji oraz mniejszej trwałości na czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV i temperaturę.

Druk termotransferowy – to rodzaj druku, przy wykorzystaniu drukarki termotransferowej. W przeciwieństwie do druku termicznego, druk termotransferowy umożliwia wydruk zarówno na papierze jak i innych podłożach np. folii. Proces druku polega na roztapianiu pokrycia taśmy barwiącej, przez co barwnik w niej zawarty zostaje przyklejony do materiału, który jest zadrukowywany. Dzięki tej metodzie zadruk cechuje się trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Druk termotransferowy wykorzystywany jest najczęściej dla towarów wymagających magazynowania oraz transportu.

W Sticko mamy możliwość przygotować etykiety do dalszego zadruku przez klienta metodą termotransferową, które w tym celu powlekamy specjalnym lakierem TTR.