fbpx

Kiedy druk cyfrowy etykiet na roli opłaca się bardziej, niż alternatywy?

Dziś przygotowanie i wydruk cyfrowy etykiet na roli w niskim nakładzie nie stanowi żadnego problemu – przynajmniej dla dobrej drukarni! Co więcej, jeśli potrzebujesz niewielkiej liczby egzemplarzy, a liczy się dla Ciebie każda godzina, to ten system jest najlepszym wyborem. Dlaczego tak jest i w czym metoda cyfrowa przyćmiewa alternatywy – dowiesz się tutaj!

Ile czasu i pieniędzy kosztują przygotowania do realizacji?

Odpowiedź brzmi: niewiele, a w porównaniu do alternatywnych metod, na przykład fleksodruku – praktycznie nic. Dlaczego? Ponieważ przy innych metodach mamy do czynienia z kosztami startowymi, jak na przykład z przygotowaniem polimerów: wypukłych form pokrywanych farbą. Wzór druku cyfrowym etykiet na roli przesyłany jest za pomocą transferu danych – niepotrzebne są więc specjalne i drogie w produkcji formy czy też skomplikowane procesy przygotowawcze. Nie tylko obniża to koszt zamówienia, ale przede wszystkim do minimum skraca czas realizacji.

Personalizacja materiałów w ramach jednego zamówienia

Chcesz uzyskać kilka wariantów jednej naklejki? Planujesz różne wersje logo, a może potrzebujesz kilku kodów QR? Jeśli do tego wszystkiego zależy Ci, by takie modyfikacje nie opóźniły procesu realizacji zamówienia, to druk cyfrowy etykiet na roli jest rozwiązaniem dla Ciebie. Jak już wyjaśnialiśmy, w tej metodzie nie wykorzystuje się form, a jedynie transfer danych. Dane można dowolnie modyfikować – dzięki temu każdy egzemplarz może wyglądać inaczej, mieć odmienny tekst, układ graficzny itp.. Ponieważ nie wiąże się to z wprowadzaniem żadnych dodatkowych modyfikacji, działanie te nie opóźniają realizacji.

Kiedy liczy się każdy dzień

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na personalizację materiałów, czy zamówisz większy nakład, czy tylko kilkadziesiąt sztuk – na realizację zamówienia nie będziesz czekać długo. Nie bez powodu druk cyfrowy etykiet na roli nazywany jest czasami „usługą od ręki”. Jeśli jak najszybciej potrzebujesz gotowych materiałów do etykieciarki, to Sticko z czystym sumieniem poleca Ci właśnie tę metodę.