fbpx

Sticko i technologia: szwajcarski ploter tnący ZUND i jego wpływ na pracę drukarni

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wygląda park maszynowy drukarni etykiet. A przecież dobry sprzęt do podstawa! Dziś więc uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy jeden z elementów wyposażenia firmy Sticko. Z artykułu dowiesz się, w czym przejawia się inteligencja plotera tnącego Zund S3, a także co pozwala urządzeniu osiągać naprawdę niezwykłą szybkość pracy w cięciu Die Cutting czy nacinaniu Kiss Cutting.

Maszyna bystrzejsza niż ludzie!

To nie żart! Technologia drukarska rozwija się w niezwykłym tempie, dzięki czemu już dziś możemy korzystać ze sprzętu, który potrafi samodzielnie zoptymalizować swoje parametry. Szwajcarski ploter tnący Zund S3 robi to znacznie dokładniej, niż byłby w stanie człowiek – a sam proces zajmuje mu tylko chwilę.

Inteligencja maszyn to oczywiście przenośnia – do kalibracji urządzenie wykorzystuje precyzyjne czujniki, bezobsługowy układ napędowy czy też systemy automatycznej inicjalizacji.
Oprzyrządowanie to umożliwia tnącemu ploterowi Zund S3 wykrycie grubości zastosowanego papieru czy folii, a następie dostosowanie najbardziej optymalnej głębokości cięcia. W efekcie nie tylko znacznie skracamy czas przygotowania urządzenia do pracy, ale też uzyskujemy najwyższy stopień precyzji.

Czas oczekiwania: zero sekund

By rzetelnie wyjaśnić, dlaczego szybkość pracy plotera tnącego Zund S3 robi na nas pozytywne wrażenie, najpierw przybliżymy w dwóch słowach schemat działania samej maszyny. Mówiąc w skrócie – w jednym miejscu urządzenia operator umieszcza materiały do pocięcia, te są następnie przemieszczane pod noże maszyny, a gotowy produkt jest następnie przesuwany do miejsca, z którego można go odebrać.

Ploter tnący Zund S3 znacznie przyspiesza naszą pracę. Po pierwsze, umożliwia przewijanie materiału założonego w formie roli do cięcia. Nie trzeba czekać, aż skończy się cykl pracy: zarówno maszyna, jak i operatorzy działają w tym samym czasie. Na tym jednak nie koniec: urządzenie wyposażone w dodatkowe moduły może wykonywać całą pracę za człowieka, a więc samodzielnie dozować materiały i odkładać wycięte produkty.Wyobraź sobie, że tak zaawansowana technologia pracuje dla Ciebie za każdym razem, gdy zamawiasz w Sticko wydruk etykiet!